Jak pozbyć się toksyn?

Jak pozbyć się toksyn?

Prowadzony przez nas styl życia i postępujący rozwój cywilizacyjny sprawia negatywnie odbijają się na naszym zdrowiu. W naszym organizmie kumuluje się coraz więcej trujących substancji, które pogarszają naszą wydolność, są przyczyną złego samopoczucia i wywołują różne problemy z funkcjonowaniem wielu narządów.

Dieta detoksykacyjna i odstawienie używek

 

To, co jemy i jak żyjemy, wpływa na to, jak się czujemy i w jakiej kondycji znajduje się nasz organizm. Pożywienie obfitujące w konserwanty i sztuczne barwniki, używki w dużych ilościach, pestycydy obecne w spożywanych produktach, nadmiar leków, stres – tak właśnie do naszego ciała przenikają szkodliwe substancje.

Nasz organizm jest w stanie radzić sobie z nimi na bieżąco. Jednak, jeśli nie podejmiemy tzw. odtrutki, detoksykacji, w pewnym momencie ich ilość przekracza krytyczny poziom. Wówczas naturalne filtry naszego ciała, czyli nerki, wątroba, skóra, płuca, przestają sobie radzić. Stają się niewydolne.

Objawia się to na wiele sposobów. Permanentny ból głowy, problemy z koncentracją, rozdrażnienie, ociężałość, brzydka skóra, wypadające włosy, łamliwe paznokcie, częste infekcje – to sygnały świadczące o tym, że nasz organizm potrzebuje pomocy. Jak pozbyć się toksyn?

Należy pozbyć się złych nawyków. Chodzi przede wszystkim o prawidłowe odżywianie. Musimy zacząć zwracać większą uwagę na to, czym się żywimy i jak to robimy. Musimy odstawić produkty mocno przetworzone.

Należy zwiększyć spożycie błonnika. To włókno pokarmowe poprawiające funkcjonowanie układu pokarmowego i przy okazji zbierające z niego złogi i toksyny. Włóknik znajdziemy w warzywach, owocach, produktach zbożowych (kasze, pieczywo ciemne, ryż brązowy, makaron z mąki razowej), orzechach.

Co jeszcze możemy zrobić? Stosować zioła, które wspomagają pracę wątroby i jelit. Chodzi m.in. o babkę płesznik, ostropest plamisty, siemię lniane. Rośliny te działają osłonowo. Oprócz tego neutralizują szkodliwe substancje. Pomagają udrożnić kanały wydalnicze.

Konieczne jest również odstawienie używek. Musimy działać wielopłaszczyznowo. Tylko wtedy kuracja odtruwająca będzie mieć sens. Po odzyskaniu stanu równowagi nie możemy wracać do dawnych przyzwyczajeń. Zmiany muszą być trwałe.