Jak walczyć z rozstępami?

Jak walczyć z rozstępami?

Choć w ujęciu społecznym i fizjologicznym kobiety w ciąży i nastolatki znajdują się na różnym etapie życia, wiele ich łączy. To przypominające blizny niedoskonałości ciała, które pojawiają się na udach, brzuchu, pośladkach. Niekiedy można je zaobserwować na ramionach i piersiach.

Preparaty nawilżająco-ujędrniające

 

Chodzi o rozstępy, czyli równolegle ułożone pasma skóry o różowej barwie (początkowo mają kolor ciemnoczerwony). Pojawiają się wskutek zaburzeń hormonalnych. Mogą więc dotknąć nie tylko dziewczęta w okresie pokwitania i kobiety w ciąży, ale także pacjentów leczonych lekami steroidowymi.

Rozstępy to również przypadłość osób otyłych i stosujących drastyczne diety, które wiążą się z nagłą utraty masy ciała. Organizm nie lubi takich wahań. Musi mieć czas na przystosowanie się do nowej sytuacji. Zbyt szybkie chudnięcie, zwłaszcza wtedy gdy jest znaczne, zwiększa ryzyko pojawienia się tych niedoskonałości.

Szybki wzrost ciała działa podobnie. Skóra w wyniku powiększania się mięśni i kości nadmiernie się rozciąga. Na problem narażeni są więc również dorastający chłopcy.

Negatywne zmiany w strukturze skóry mogą być także uwarunkowane genetycznie. Kolejnym czynnikiem ryzyka jest niewłaściwe odżywianie. W związku z tym tak ważne jest dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników w zalecanych ilościach.

Jak pozbyć się rozstępów? Warto stosować ujędrniające i nawilżające preparaty kosmetyczne. Skóra z odpowiednią zawartością wody jest bardziej elastyczna, przez co łatwiej się rozciąga, czyli przystosowuje do zmieniającego się kształtu mięśni. Regularnie wcierajmy balsamy i oliwki.