Przyczyny nietrzymania moczu

Przyczyny nietrzymania moczu

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że schorzenie jakim jest nietrzymanie moczu jest dziś bardzo wstydliwym problem i wielu z nas wstydzi się do tego przyznać. Warte dodania jest także i to, że niektórzy z nas myślą, że jest to normalna sytuacja naszego organizmu w starszym wieku.

Jest to błędne myślenie, ponieważ nietrzymanie moczu należy zawsze traktować jako jakąś nieprawidłowość naszych dróg moczowych. Jeżeli chodzi o przyczyny takiego stanu rzeczy to należy tutaj mieć na uwadze, że mogą być dwie przyczyny nietrzymania moczu.

Po pierwsze trzeba wspomnieć o naszym układzie nerwowym. Choroby układu nerwowego mogą powodować taką przypadłość. Niemniej jednak dzieje się tak dość rzadko i zdecydowanie częściej powodem takiego stanu są zaburzenia w obrębie różnych odcinków dróg moczowych. Pacjent, który dostrzeże u siebie objawy takiej dolegliwości powinien zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego. Dzisiejsza medycyna pozwala w wielu wypadkach zahamować występowanie tej dolegliwości, a przynajmniej złagodzić jej objawy.